Úvod »Historické boty » Renesanční a barokní boty

Renesanční a barokní boty

Rámové boty existovaly již ve středověku

Pozoruhodné je, že metoda výroby rámové obuvi byla vyvinuta již v pozdním středověku, ale zato se stále používá k výrobě kvalitní obuvi dodnes. Nejčastěji se touto metodou šijí elegantní pánské kožené polobotky. Existují i jasné známky, že tento pracovní postup byl používán i v 15. století. Tato výrobní metoda se používala k vyhotovení nových typů obuvi, které se velmi lišily od výše uvedených modelů, mimo jiné i pro určité účely. Široké boty s krátkými prsty, jako jsou boty tzv. "volské tlamy", nejprve se staly módní v 16tém století a jejich obliba vydržela do 17. století. Tyto boty mají výraznou širokou, skoro uraženou špičku, jsou zdobeny barevnými prostřihy a mohly tak vkusně doladit barevný brokátový kostým. Jemná kůže na boty byla již používána k výrobě bot v 11. a 12. století.

Ke každému páru bot vyžadujeme zaslání nákresů dle záložky "JAK SE ZMĚŘIT"

Zde odeslaná objednávka má status poptávky po zakázkové výrobě. Aktuální dodací lhůta, kterou je nutno se řídit, je na úvodní straně.

Řadit podle 
Výrobce 


Cena 3 575 Kč

img

Cena 2 338 Kč

imgCena 12 375 Kč

img

Vývoj podpadků historických bot

Podpatky byly vyvinuty v 16. století, dámské boty s podrážkami na podobné vysoké platformě, které byly poprvé vytvořeny ve Španělsku, se rozšířily do Anglie, Francie a Itálie. Nejextrémnější vysoké boty byly tzv. "chopines", které se nosily hlavně v Benátkách. Měly podpatky vysoké až 40 centimetrů, majitelé těchto vysokých bot, kteří je nosili, museli být doprovázeni sluhou nebo používat podpěrné tyče, aby se vyhnuli nepříjemnému pádu. "Chopines" rozhodně nepřispívali ke zdravým nohám. Zato jejich nositelé, se pyšnili vysokou postavou a mohli dát na odiv svůj propracovaný oblek, nebo již tak výrazný kostým s maskou na obličeji na Benátské slavnosti, které se v tomto duchu donají do dnes.

Vliv od Ludvíka XIV, řečeného krále slunce

Ačkoli všechny boty byly až do té doby bez podpatku, zato v 17. století nabídl podpadky pro mužské boty, už v 16tém století Ludvík XIV, dal tímto elegantní styl obuvy i mužům, boty byly známé pro zvýšení postavení díky vyšší platformě boty. Tyto boty se pyšnily nejen vyším podpadkem, který by dnes naši muži těžko nosili, ale i výraznou zdobenou přezkou, a širokým delším jazykem. Na druhé straně, ženám vysoké podpatky propůjčily erotickou chůzi a díky tomu se razantně změnilo držení těla při chůzi jak mužům, tak hlavně ženám. Čím vyšší podpadky u žen, tím elegantnější a vzpřímená chůze.