Úvod »Historické šperky » Historické přívěsky na krk

Historické přívěsky na krk

Velmi blízko k srdci

Ve světě šperků je přívěsek na krk, již od pradávna, pravděpodobně jedním z nejosobnějších klenotů, jaký může jeho nositel mít u sebe. V závislosti na vkusu, může být kombinován s řetízkem, či ho lze nosit na slabé kůži. Historický přívěšek, který je nošený blízko srdce, nám vždy připomíná příležitost, pro kterou byl získán, nebo milovanou osobu, která jej dala. Široký výběr tvarů a motivů, umožňuje kombinovat přívěsky do historického oděvního stylu. Pojďte se ponořit do světa dávných časů, obléknout si kostým, a stál se aspoň na chvíli historickou postavou.

Řadit podle 
Výrobce 
V kategorii historické přívěsky na krk si můžete koupit pěkný sortiment historických přívěšků z kolekce šperků od našeho českého výrobce. Najdete zde nejen keltské a římské historické přívěsky, ale také vikingské a středověké přívěsky, které byly vyrobeny podle původních nálezů nebo jsme je upravili podle historických předloh tak, aby byly nositelné, buď se nedochoval původní motiv celý, nebo by motiv poškozen.

Vyrobeny z bronzu

Všechny naše repliky historických přívěsků na krk jsou vyrobeny z vysoce kvalitního bronzu, sami je ručně odléváme. Vyznačují se obzvláště krásnou zlatožlutou bronzovou barvou. U tohoto materiálu je běžné, pokud ho nemáte stále na sobě, že vám může trochu ztmavnout, postačí ho přeleštit hadříkem, aby zase získal původní barvu a lesk.

Ve starověku a ve středověku, muži a ženy často nosili magický amulet podobně jako ochranu před zlými silami, popřípadě, aby se ujistili, že nepřijdou o své štěstí. Repliky historicky přívěsků jsou stále nepostradatelnou součástí autentického kostýmu například u Vikingů.