Úvod »Historické kožené doplňky » Středověké brašny

Středověké brašny

Středověké brašny pro středověké akce a LARP vyrobené z kůže

Nabízíme v našem obchodě rozmanité množství středověkých brašen a váčků, které jsou zdobeny přírodními knoflíky většinou z rohoviny, dřeva, nebo s odlévanými sponami a zdobením. Středověké brašny vyrábíme buď podle historických předloh, nebo se historickou předlohou inspirujeme a brašnu upravíme. Vysoce kvalitní zpracování kůže, ručně šité, ve stylu různých epoch, jako jsou Vikingové, středověk… U brašen uvádíme historické období, ze kterého jsou zdroje, pro jejich výrobu, abyste mohli správně vybrat a použít k vašemu historickému kostýmu. Středověké brašny šijeme z pravé hovězí kůže, můžete si u nich zvolit barvu, jsou opatřeny poutky na opasek, můžete nosit na našem historickém opasku, který je součástí naší velké nabídky.

Doba dodání je 3 až 5 dní, pokud není na úvodní straně uvedeno jinak.
Řadit podle 
Výrobce 
Cena 875 Kč

img


Jak vlastně vypadá typická středověká brašna?

Existuje vůbec středověká brašna? Nebo jak musí vypadat ta správná brašna skrz epochy středověku? Když začal člověk platit kovovým platidlem, uvědomil si, že mince potřebuje někam uschovat a mít je hodně blízko při sobě, aby mu je nikdo neukradl. Vymyslel malý kulatý kožený vaček, který si přivazoval na opasek. Aby ho nemusel nosit na odiv, vymyslel malou plochou „peněženku“, kterou si mohl zastrčit pod kabát. V raném středověku nebylo mnoho, co by mohlo vysvětlovat, proč typické brašny na opasek lze v nálezech nalézt až do pozdního středověku jen zřídka. Opravdu nosili jen váčky?

Až v raném středověku římský legionář nosil brašnu přes rameno, svázal si vak… nemáme až do 3. století žádný nález jakékoliv brašny, až v hrobě prince Gommern ze 3. století se našla sada přezek, což si můžeme vysvětlovat, jako odkaz na pouzdro na opasek. Nakonec opravdu existuje dobře zachovaná alemannská kožená taška z raného středověku, která pochází ze 7. století. Je vystavena v muzeu v Krefeld-Gellep. Další raná středověká brašna z alemannského hrobu Dortmunda Asselna, která byla kdysi zavěšená na opasku a byla zdobena bronzovým kováními ve tvaru písmene U, které lemovalo klopu brašny.

Ty nejstarší středověké brašny bohužel nemáme, zato jich máme spousty z dalších období, kdy byly brašny, jejich části dochované a my se tak mohli inspirovat a kousek minulosti vám zprostředkovat.

Jsem si jistá, že v naší nabídce najdete tu správnou a vhodnou historickou brašnu, kterou můžete nosit na Vaše historické akce. Pokud vlastníte obchod a jste velkoodběratelé, kontaktujte nás můžete u nás nakupovat jako obchodníci, za zvýhodněné ceny.