Úvod »Historické šperky » Historické náramky

Historické náramky

Náramky: dekorativní šperky s historií

Historické náramky vypadají nóbl a svým zpracováním a provedením o sobě říkají hodně o době, ze které pocházejí. Na našem eshopu najdete historické náramky, které sami vyrábíme. Ve vlastní dílně si vyrobíme formu a odléváme je z bronzu do forem. Následně je upravíme a vyčistíme.

Řadit podle 
Výrobce 


Jaká je historie náramku?

Historie náramku sahá až do období Paleolitolu. V té době lidé nosili jednoduché šperky na krku a pažích, které se skládaly převážně z jednodílných, ale někdy i vícedílných článků. Kromě toho byly do šperků vpracovány organické materiály, jako jsou zvířecí zuby nebo jantar, popřípadě jiné drahé kameny. Tyto šperky měly pro jeho majitele mnohem hlubší, duchovní význam, nebyl to jenom šperk, ale symbol, který v dané době lidé uctívali, popřípadě věřili v jeho tajuplnou sílu a moc.

S možností výroby z mědi byl náramek rozšířen o složitější prvky, díky lepší tvarovatelnosti měděného materiálu. V době bronzové se kov stále více zpracovával a šperky tím dotávaly lepším a vzhlednějších tvarů. Když bylo možné vyrábět sklo, tento materiál se také použil pro výrobu náramků. Nejnověji vynález plastů otevřel nové možnosti ve výrobě šperků, staly se dostupné všem. Historické náramky jsou obvykle obzvláště žádané, pokud jsou vyrobeny z původních autentických materiálů nebo jsou velmi precizně zpracovány a drží se jeho výrobce historicé předlohy.

Co zvážit, pokud chci koupit historický náramek?

Máte-li zájem o historický náramek, volba je samozřejmě otázkou vkusu. Nicméně stojí za to získat informace o různých epochách a způsobu zpracování šperků v těchto dobách.