Úvod » Historické boty

Historické boty

Naše historické boty jsou všechny vyrobené z české dílny našeho ševce. Jsou ušité z pravé kůže a zdobené. Všechny boty upravujeme na míru, vaší nohy tak, aby vám bota dobře seděla.

Žádnému vašemu historickému kostýmu nesmí chybět pořádné boty.

Kromě velmi málo situací, kdy nepotřebujeme žádné boty, jako například doma a u vody, je mnohem častější otázka, jaké historické boty a k jaké příležitosti. O boty se dbalo dlouhá století, kdy většina lidí musela chodit bosa a měla přímý kontakt chodila se zemí, což při určitých náročných činnost přinášelo nohám vystavený stresu a nebezpečí úrazu, od kterých velmi dobře začaly efektivně chránit boty.

Ke každému páru bot vyžadujeme zaslání nákresů dle záložky "JAK SE ZMĚŘIT"


Zde odeslaná objednávka má status poptávky po zakázkové výrobě. Aktuální dodací lhůta, kterou je nutno se řídit, je na úvodní straně.

Řadit podle 
Výrobce 


Cena 3 575 Kč

img

Cena 3 850 Kč

imgCena 4 950 Kč

img

Cena 4 400 Kč

img


Náš obchod se zajímá o historii a s ní jsou velmi spjaté boty, z tohoto důvodu nabízíme mnoho historických bot, které můžete vždy obout, když se budete chtít stát jednou z historických postav.

Jaké historické boty vybrat?

Pokud již máte zakoupený historický kostým, budete k němu zajisté potřebovat dobové, historické boty, u nás najdete boty, které právě potřebujete. Jak se trochu vyznat, jaké historické boty jsou k vašemu kostýmu ty pravé? Sandále, které se zavazovali, se nosily dlouhou dobu ve středověku. Lidé z vyšší společnosti, vyšších vrstev, začali nosit uzavřené historické boty, tím se odlišili od nižší vrstvy obyvatel. Boty s extra dlouhým vytaženým jazykem a výraznou přezkou, se nosily v období gotiky. Zatím co, jednoduché nízké boty byly upřednostňovány v období italské renesance. Tyto boty byly mírně špičaté nebo zaoblené. Dále se nosily tzv. Volské tlamy, boty se zploštělými širokou špičkou, která je zdobená barevnými prostřihy. Dokonce může může být každá bota jinak barevná. V období baroka nosili muži kožené boty se zkosenými, useknutými špičkami "Mušketýr boty". Naše dámy nosily nízké zdobené boty s podpatky, které se zapínaly pomocí přezky.

Je už jedno, jestli boty použijete při LARP, historických akcí, nebo jako velkého koníčka. Nám je ctí, vás na jakoukoliv tuto příležitost obout. V každém případě ti chceme v tomto pomoci, vybrat ten správný model historických bot, který ti bude sloužit léta a budeš i nám, v nich dělat velkou radost.