Úvod »Historické boty » Raně středověké boty

Raně středověké boty

U nás si vyberete raně středověké boty podle vašich požadavků a potřeb. Vikingské a Normanské boty sami vyrábíme v naší dílně s láskou k řemeslu a hlavně k historii. Každé boty projdou našima rukama. Jsou velmi kvalitní, odolné a vyrobené z pevné hovězí kůže. Raně středověké boty připomínají vzhledem moderní obuv díky svému tvaru a unikátnímu designu. Budou se vám dobře hodit k vaší historické události!

Ke každému páru bot vyžadujeme zaslání nákresů dle záložky "JAK SE ZMĚŘIT"

Zde odeslaná objednávka má status poptávky po zakázkové výrobě. Aktuální dodací lhůta, kterou je nutno se řídit, je na úvodní straně.

Řadit podle 
Výrobce 


Cena 3 850 Kč

imgCena 3 850 Kč

imgCena 3 190 Kč

imgCena 3 190 Kč

imgCena 4 950 Kč

imgCena 3 520 Kč

img


Kdo nosil Raně středověké boty

Vikingové a Normani byli svých dob nejkrutější a nejobávanější bojovníci ve své době. Neměli s ničím a nikým slitování. Původně pocházeli ze severních oblastí, kde vždy vládla tvrdá zima téměř po celý rok. Byli nuceni se o sebe i těch nejtěžších podmínkách postarat. Proto potřebovali hlavně chránit své nohy před tuhou zimou. Vikingské boty byly vyrobeny ze silné kůže kvůli lepší izolaci.

Jak se vyrábí převrácená bota?

Označení převrácená bota je založena na způsobu výroby těchto bot – obrací se naruby. Hlavní šev mezi podrážkou a horní částí se skryje jejím převrácením. Díky tomuto zpracování bot měly delší životnost a chránily před vlhkostí, kůže se musela pravidelně ošetřovat. Dnešní převrácené boty naší nabídky mají pevnou spyroporovou podrážku. Jsou velmi pohodlné a díky našemu ručnímu pracování, mají vysokou užitnou hodnotu. To je dnes opravdu na úkor historické autenticity. Další druhy podrážek byly šité pouze v pozdním středověku. Snad nám tuto malou odchylku odpustíte. Ne všechny modely můžeme ušít tak, aby vám na úkor kvality a ceny, mohly dlouho sloužit. Tyto boty používali Vikingové, Slované, Frankové a další kmeny.