Úvod » Moderní boty

Moderní boty

Moderní boty

Syntetické materiály dobývají svět obuvi. Levné boty, vyrobené hromadně, jak na běžícím pásu, jsou vyrobeny z levných materiálů a jsou slepeny, ne šité, dohromady. Moderní boty tak dostaly zelenou. Za to ale začal být důraz na nestandardní požadavky spotřebitelů obuvi. Setkáváme se ve velkém k nárůstu zdravotních požadavků, což vedlo k vytvoření zdravotní obuvi.

Nové technologické postupy formovaly historii moderních bot ve 20. století. Zatímco kůže byla dříve vždy ručně vyčiněná, což znamenalo, že její vlastnosti umožňovaly použití pouze v omezené míře, zato nové metody zpracování kůže zahrnující chromové soli byly vyvinuty během tohoto století a tím otevřely zcela nový svět výroby dámských a pánských moderních bot.

Ke každému páru bot vyžadujeme zaslání nákresů dle záložky "JAK SE ZMĚŘIT"

Zde odeslaná objednávka má status poptávky po zakázkové výrobě. Aktuální dodací lhůta našich moderních bot je možno zjistit po telefonické domluvě. Termíny na úvodní straně je pouze orientační pro tuto kategorii produktů a může se výrazně lišit.

Řadit podle 
Výrobce 


Cena 13 200 Kč

imgCena 9 900 Kč

imgSoučasně byla kůže vyrobena odolnější než kdy předtím a to i díky použití nově vynalezených leštidel a ochranných prostředků na boty. Původně vosky na kůže byly uloženy v malých plechovkách, toto balení zůstává populární dodnes a jsou používány k výživě boty kůže. Tato speciální péče o boty nejen vytvořila základ ochranných pracovních bot, ale také udržovala boty zářící.

Lepení nahradilo šití obuvi

Vynález nových termoplastických kaučuků a syntetických materiálů ve 20.století, zapříčinilo snadné slepení obuvi a nahradilo tak propracované šití, což zase umožnilo více lidem, aby si častěji mohli kupovat více bot. Odpovídající snížení kvality obuvi ve skutečnosti způsobilo nutnost častějších nákupů obuvi. Zatímco tyto druhy obuvi jsou poměrně levné, jejich dlouhodobá užitnost je nemožná, naše moderní boty šijeme a lepíme z kvalitních materiálů. Jinými slovy, čím méně stojí boty, tím méně je odolná. Hodně záleží, kolik a za jakým účelem si boty kupujeme.

Zdravotní boty jsou nedávný trend

Pánské boty předchozích století byly často bohatě zdobené, což určovalo společenské postavení jejich nositelů, to se změnilo v posledních desetiletí, nastal stále velký zájem o funkčnost obuvi nad estetickým provedením. Na scénu se dostaly takzvané zdravotnické boty, které slibovaly, že podpoří zdraví nohou spotřebitelů. Birkenstock německé sandály stály v čele tohoto hnutí a jsou velmi populární do dnes.